top of page

Selim Tarim

TASARIMCI

1968 yılında İstanbul'da doğdu. Beşiktaş Atatürk Lisesi ve Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünü bitirdi.

 

1991-92 yıllarında Arredamento Dekorasyon dergisinde “Prefabrik Banyo” ve “Banyo Aydınlatması” konularında makaleler yazdı. 90'lı yıllarda Aygaz, Demirdöküm, Arçelik ve Beko markalarıyla üretilen katalitik ve infrared sobaların tasarımlarını yaptı.

 

1993-2004 yılları arasında Ada Dekorasyon ve Mobilya firmasında üretim müdürlüğü, 2006-2008 yılları arasında aynı firmada genel koordinatörlük ve tasarım yöneticiliği görevinde bulundu.

 

90'ların başında katıldığı dekorasyon ve mobilya sektöründe, üretimin her aşamasında önemli bilgi ve deneyim sahibi olan Selim Tarim bu dönem içinde çok sayıda ev, ofis mobilyası ve dekorasyonu, ayrıca tekne mobilyaları ve iç tasarımları da yaptı.

 

2005 yılında, kendi markasını oluşturarak, İstanbul Design Week'e “Sailsofa”  isimli, ilgi çeken tasarımıyla katıldı ve beğeni topladı. Müşterileri için yaptığı özel çalışmaların yanında 2006 yılında Milano Mobilya firması için mobilya tasarımları yaptı.

2010 yılında Selim Tarim Tasarım Dekorasyon Ve Mobilya San. Tic. Ltd. Şirketini kurdu.

KURUMSAL

 

2005 yılında temelleri atılan ve 2010 yılında kurulan Selim Tarim Tasarım Dekorasyon ve Mobilya San. Tic. Ltd. Şti. Tasarımcı ve iç mimar Selim Tarim'in uzun yıllara yayılan tasarım vizyonu, kaliteli üretim ve malzeme deneyimini kurumsal bir yapı altında, deneyimli kadrosuyla daha geniş kitlelere ulaştırmak ve kapsamlı hizmet verebilmek amacıyla oluştu.

 

Selim Tarim Design'da müşterinin tarzı, beğenileri, özel istek ve ihtiyaçları, mimarinin verileri doğrultusunda analiz edilerek, tasarım ilkelerinden ödün vermeyecek kadar esnek bir çerçevede ürün ve mekan tasarımları yapılır. Sonuçta ortaya çıkan tasarımlar; gerçek anlamda kişiye özel olup, tasarımdan üretime kadar en üst kalitede, imzamızı taşır. Bunun yanında yine aynı kriterlere sahip, bazıları klasik çizgilerden izler taşıyan, çağdaş, yenilikçi ve modern tarzlara hitap eden pekçok model müşterilerin ilgisine sunulmaktadır.

 

Kişiye özel mobilya, aksesuar tasarımları ve üretimi, iç dekorasyon ve proje hizmetleri ile birlikte Showroomumuzda ithal duvar kağıtları, döşemelik kumaş, aksesuar gibi tamamlayıcı ürünler de müşterilerimizin beğenilerine sunuluyor.

 

TASARIM FELSEFESİ

 

Yenilikçi ve özgün fikirleri; doğadan ilham alan, çağdaş ve kalıcı çizgilerle bütünleştirerek, herhangi bir moda ya da trende bağlı kalmadan tasarlarken, üretimleri en iyi, en kaliteli malzeme ve işçilikle tamamlayıp, kullanıcıya ve tasarıma hak ettiği değeri vermek ana fikirdir.

 

Selim Tarim Design'da en küçük aksesuardan, tüm bir ev dekorasyonuna kadar her iş, tasarım ve proje aşamasından üretim, montaj ve teslim aşamasına, ayırt edilmeksizin aynı özen ve titizlikle ele alınır. Geçmişte yapılmış işler aynı özenle takip edilip ihtiyaç durumunda gereken hizmet verilir.

 

“İyi bir tasarımcı; içinde yaşarken mutluluk duyacağınız, ilham veren, keyifli mekanlar ve ürünler yaratıp uygulayabildiği ölçüde kendisi de mutlu olan kişidir”

 

Selim Tarim

bottom of page